Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки
Abstract
У статті відображена мережа парафій Греко-унійної церкви у містах та містечках Волинської губернії першої третини ХІХ ст.; з’ясовано кількість парафіян у них, визначено частку уніатів в загальній чисельності міського населення. Показано боротьбу містян-уніатів проти ліквідації Греко-унійної церкви та наголошено на важливій ролі цих процесів у соціокультурному розвитку волинських міст і містечок