У статті досліджено основні аспекти функціонування римо-католицької Луцько-Житомирської дієцезії в період, коли її очолював єпископ Михайло Пивницький (1831-1845 рр.). З’ясовано роль єпископа у суспільно-громадському житті Волині
(In the article the basic aspects of functioning of the Roman-Catholic the Lutsk-Zhytomyr dioceses are explored. The role of bishop Michael Pywnycky (1831-1845) is found out in socially public life of Volhyn